Geoblog.pl    Ewka    Podróże    Kuba 2008    Plażowanie i pina colady smak

Plażowanie i pina colady smak

Kuba
Kuba, Trynidad - Playa Ancon

Za 2 CUC od osoby, razem z uroczą Francuzką poznaną na nieistniejącym przystanku autobusowym, jedziemy w kierunku plaży, na której zamierzamy byczyc się przez cały dzień. Okazuje się, że termin, jaki wybrałyśmy na ten wyjazd był strzałem w 10. Turystów jak na lekarstwo, nawet w pobliskich hotelach dla tych gustujących w ,,all inclusive”. Co owocuje ciszą, słuchaniem szumu fal. Minusem jest brak ochotników do plażówki, na co moje kolano usmiechało sie szeroko. ;)
Dzięki temu, ze obecność innych turystów jest nikła nikt nie będzie nam przeszkadzał i zasłużony odpoczynek zostanie osiągnięty.
Plaża Ancon przywitała nas nie tylko pięknym słońcem, ale przede wszystkim pięknym turkusowym kolorem Morza Karaibskiego. Żyć nie umierać, moze raczej odpoczywać, sunęło się samo na usta.
Tutaj też, w kwestiach organizacyjnych zdecydowałyśmy poradzić się plażowiczów stacjonujących jakiś spory kawałek od nas. Jako pierwsza spróbowałam się porozumieć, ale uniesione ramiona i niezrozumienie (zagadałam najpierw po hiszpańsku, później po angielsku) sprawiły, że odeszłam z kwitkiem i tekstem w kierunku Domi, że to pewnie są Niemcy, więc niech ona się z nimi dogada. W tym momencie usłyszałam za plecami jak pani, którą przed chwilą zagadywałam mówi po polsku!!!:,, Po angielsku nie nauczyliśmy się jeszcze mówić, ale polskiego nie zapomnieliśmy”. Okazało się, że to Polacy, mieszkający od wielu lat w Niemczech.:) Chociaż przyjechaliśmy tam odpoczywać i nie w głowie było nam przeszkadzanie sobie nawzajem, siłą rzeczy wywiazała się rozmowa, która trwała praktycznie przez cały dzień. Z przerwami na jedzono czy Pina Colade, która na tej plaży miała wyjątkowy smak.

Ewka
Ewa D.