Geoblog.pl    Ewka    Podróże    Jordania, Syria i Liban - 2009/2010    Aqaba marne ruiny i wiatr nad morzem Czerwonym

Aqaba marne ruiny i wiatr nad morzem Czerwonym

Jordania
Jordania, Aqaba

Do Aqaby dotarliśmy z pustyni. Jakoś w godzinach porannych i od razu udaliśmy się na eksplorację miasta.
Jest to jedyny port Jordanii z zatoką. Dookoła, przez Morze Czerwone, w zasięgu wzroku pustynia Negev po izraelskiej stronie, Taba, port w Egipcie. Wiemy też, ze do granicy z Arabią Saudyjską jest jakieś 20 km. Ciekawe miejsce.

W samym mieście, które wyglądało jak kurort remontujący co się da przed sezonem i napływem turystów, nie ma zbyt wiele do zwiedzenia. Zobaczyliśmy ruiny starego miasta, jednak naprawdę szczątkowe. Drugie miejsce, opisane w przewodniku to był jeden budynek. Darowaliśmy sobie zatem spacer po mieście i złapaliśmy sobie auto-stopa na plażę południową, niedaleko akwarium. Tam brzegiem morza łapaliśmy wiatr w żagle, przed kolejnymi miejscami do odwiedzenia.
Tomek próbował wykąpać się w morzu. Niestety wiatr, który wiał, był dość mocny i chłodny. Nie udało mu się nawet zamoczyć kolana.;) Samo wybrzeże jest dość popularne wśród nurków i osób, które w taką pogodę zdecydowały się snorklować. Ja nie dałam się przekonać, bo wystarczył mi ten spacer. Jednak dowiedziałam się, że akurat Morze Czerwone, jest częstym punktem wypadowym dla fanatyków nurkowania.

Ewka
Ewa D.